stoły do masażu

Jak zakupić stoły do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niezwykle korzystna?

Każdy kto pragnie prowadzić własny gabinet masażu powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez mnóstwo lat oraz jest on niezbędnym wyposażeniem, wykorzystywany każdego dnia. Aby kupić dobre stoły do masażu, muszą mieć one właściwą formę i parametry odpowiadające zarówno fizjoterapeutom jak również pacjentom. Każdy spośród nich posiada minusy jak i zalety więc jego nabycie powinno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić pewne warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeżeli wyłącznie w naszym gabinecie, to należy kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym wypadku nie jest dość ważna. Powinno się tu zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden fizjoterapeuta. Stoły do masażu przenośne muszą cechować się przede wszystkim niską wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w budynku jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego waga jest tutaj szczególnie kluczowa. Ważne jest abyś mógł też złożyć stoły do masażu, zapakować w odpowiednią torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą bardziej bezpieczne i funkcjonalne, natomiast będzie nam je trudno przewieźć. Zatem nabywając konkretny model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna lub aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, więc takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one też wytrzymałe na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego masaż możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy spotkać w SPA. Posiadają piękny, ponadczasowy wygląda, który świetnie wpasuje się w pomieszczenie nowoczesne, lecz też i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć spora waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może sprawić trudność.

Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie należy mieć na uwadze, że potrafimy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, która jest najmniej wygodna, jednak stoły są dużo tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo występuje w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja elektryczna. Jest ona niesamowicie łatwa, lecz również najdroższa. Dzięki niej potrafisz swobodnie regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Ważną zaletą jest też możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych kwestii. Pamiętajmy o jednej myśli im dłuży stół do masażu tym lepiej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być też wygodna dla użytkownika, aby wygodnie na nim leżał oraz w ciągu masażu nie przesuwał się na brzegi. Stoły do masażu występują w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku bardzo. Więc nasz wybór powinien być skrupulatnie przemyślany.