stacjonarny stół do rehabilitacji

Jak odpowiednio wybrać stacjonarny stół do rehabilitacji, aby spełniał moje oczekiwania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze urządzenie w działalności rehabilitantów. Wykorzystywane są szczególnie w momencie rehabilitacji po kontuzjach. Możemy na nich zrealizować zabiegi terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, jaki będzie niezwykle nam odpowiadał i jaki będzie dopasowany do sposobu przeprowadzanych terapii. Warto dlatego poznać zalety oraz wady, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie powinno się określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie jedynie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się go transportować do odbiorców.
Musimy tutaj wyselekcjonować dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, posiada wiele funkcji. Natomiast jest on o wiele bardziej komfortowy dla chorego i specjalisty. Jeśli pracujesz tylko stacjonarnie będzie to najidealniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej przyjemny dla chorego. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym szybko możesz go przesuwać i jest raczej mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w przypadku rehabilitantów, którzy wykonują terapie domowe.

Stół stacjonarny do masażu winien posiadać ponad możliwość regulacji wysokości. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku rehabilitanta, jaki musi mieć odpowiednio ustawioną wysokość do pracy z pacjentem. Działa to na odpowiedniejszą jakość pracy, lecz jednocześnie na wydajniejszą pracę z klientem.
Możemy tutaj wyszczególnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najprostszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalistycznej korby, jaka zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W czasie pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i ułożenie chorego. Zatem jest on mało polecany do nowych gabinetów rehabilitacyjnych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego rodzaje stołu jest w pewnym określeniu „ kompromisem” dla chorego i fizjoterapeuty.


Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie nabywane przez kliniki i innowacyjne gabinety. Cieszą się wielkim zainteresowaniem. Za pomocą pilota pozwala na dobrą oraz błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją też prosto obniżać w momencie pracy z pacjentem bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy uzależnione jest też od kwoty, którą dysponujemy. Wiele z nich potrafimy nabyć w standardowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały wykorzystane w normalnej wersji są mniej wytrzymałe oraz ich gama barw jest znaczniej mniejsza. Jak potrafimy zauważyć wybór jest rzeczywiście duży. Najlepiej jeśli wybierzemy taki, który zadowoli nasze oczekiwania. Praca dla nas i chorego będzie komfortowa.