Urządzenia do fizykoterapii

Urządzenia do fizykoterapii najprzydatniejsze do naszego gabinetu w doskonałych cenach?

Na samym wstępie należy opisać czym jest fizykoterapii. Jest to rodzaj rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna należy posiadać profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie kontuzji czy innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zredukować ból, jednak jednocześnie w błyskawiczny sposób przywrócić kondycję fizyczną. Zabiegi ze względu na model zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii wykorzystujące wiązki lasera. Używane są zazwyczaj, by zminimalizować odczuwanie bólu po skręceniach czy zwichnięciach. Naświetlanie laserem bardzo wspaniale działa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser adresowany jest wprost na bolesne miejsce. Klient dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 takie jak pole magnetyczne. Używane tu pole magnetyczne jest niskiej częstotliwości. Czas zabiegu to jakieś 30 minut. Używany jest przeważnie w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa dobrze na nasz system odpornościowy również działa na obniżenie bólu. Pacjent kładzie się na leżance, nad którą przeprowadzany jest specjalny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W okresie zabiegu klient nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest także stosowany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W okresie zabiegu diody przykładane są na bolesnych miejscach u chorego. Muszą one być ułożone na wilgotnym waciku, by podnieść przechodzenie prądu. Stosowany prąd to jakieś 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Używana jest przeważnie do leczenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Działa ona też na obniżenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w okresie którego klient czuje niewielkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić rumień, jaki w ciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To specyficzna głowica, którą przykłada się do ciała chorego. Ultradźwięki są używane na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem często zwane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w okresie tego zabiegu to choćby -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Wykorzystuje on lampę z światłem podczerwonym, która naświetla wyznaczone miejsca na naszej skórze. Okres trwania zabiegu to jakieś 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii świetnie sprawdzają się przy kłopotach skórnych, naświetlaniu zatok także w okresie leczenia rozmaitego typu zwichnięć.

Jak rozumiemy sprzęt do fizykoterapii pełni wyjątkową rolę w znakomitym także błyskawicznym leczeniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy kupić aparaty do fizykoterapii doskonałej jakości, jaki nam i chorym będą służyły poprzez lata.